zdroj: shutterstock.com
Nemoci a léčba

Očistné ušní a tělové svíce - cesta ke zdraví?

Veronika Tůmová
16.04.2018

Určitě už jste o ušních svících slyšeli a možná je ten pravý čas tuto metodu vyzkoušet. V čem tkví její tajemství? Očistné tělové a ušní svíčky jsou jednoduché textilní trubičky namočené v pravém včelím vosku. Na jednom konci se zapálí a druhým koncem se postaví na místo na těle, které chceme takto ošetřit. Při hoření vzniká tzv. komínový efekt, kdy vzniklý podtlak vytáhne nemoc z těla ven.

Jde o velice staré léčebné metody, používané už v pradávných civilizacích. Proč se k nim dnes chceme vracet? Staří Keltové prý používali stočenou březovou kůru, naše babičky prý zase úspěšně vytahovaly zánět z ucha pomocí stočených zapálených novin.

Výroba svící a účinky pravého včelího vosku

Jde o metody osvědčené mnoha generacemi, které ani v moderní době zřejmě neztratily nic ze svého kouzla a účinnosti. Současná podoba očistných svící je však nejenom více estetická, ale i daleko bezpečnější. Díky využití pravého včelího vosku mají očistné svíce další významné účinky. Včelí vosk se využívá k výrobě svíček, které svým spalováním neuvolňují žádné jedovaté zplodiny, nekapou a navíc velmi příjemně voní. Na rozdíl od dříve využívaného parafinu má pravý včelí vosk jednu zásadně pozitivnější vlastnost - vtahuje do sebe škodliviny a těžké kovy. Právě pro tyto významné vlastnosti se začal včelí vosk používat k výrobě očistných svící. Tělové svíčky se vyrábí ručně, základem je bavlna napuštěná včelím voskem, s přidáním kurkumy, pepře a vonných silic éterických olejů z léčivých bylin. Tyto svíce jsou poměrně jednoduchou metodou, kterou mohou při zachování základních pravidel užití bezpečně používat i laici.

Ušní svíce - mohou skutečně pomoci?

Ušní svíčky se používaly už ve starověku, v Egyptě, Číně a Indii. Šlo o prostředek celostní léčby při ušních problémech všeho druhu. Dnes je tato metoda velmi diskutovanou a jako snad každá metoda alternativní medicíny má své příznivce i zaryté odpůrce. Klíčem k poznání pravdy o účinnosti svící je pak samozřejmě vlastní zkušenost. Lékaři varují před popáleninami při nesprávném použití svící a při nevhodných diagnózách, jako jsou právě záněty uší, jakkoli porušený ušní bubínek, alergie či výtok z ucha. Ti, kterým ušní svíčky pomohly, tuto jednoduchou přírodní alternativu vřele doporučují. Při aplikaci ušní svíčky je nutná asistence druhé osoby, ušní svíčky se pak vždy aplikují do obou uší, i když je problém pociťován jen v jednom z nich. Léčbu dlouhodobých onemocnění lze nadále podpořit opakovaným používáním ušních svíček, jejich přínos pro celý organismus je údajně především v detoxikaci a stimulaci lymfy.

Tělové svíce - lepší než léky proti bolesti?

Tělové svíce mají, jak se zdá, velmi široké využití působnosti. Používají se při bolestech svalů a vazů, kloubů a krční páteře, při migréně, nachlazení, zánětech dutin, trávicích obtížích, při nespavosti, menstruační bolesti, na zmírnění otoků, zlepšení funkce štítné žlázy, při problémech s prostatou, na opary, ale i při psychické zátěži. Údajně dokáží odstranit smutek, deprese, nervové vyčerpání, pocit tlaku i tzv. syndrom vyhoření. Jejich účinek by měl být rychlejší než obvyklý nástup účinku běžných léků.

Za jakých podmínek není vhodné použití očistných svící?

Tělové a ušní očistné svíce by se neměly přikládat na otevřené rány na těle, nevhodný je také přímý kontakt se sliznicemi. Dále pak v těhotenství a v případě alergií na včelí vosk či jiné obsažené látky, v oblasti srdce a na vrchu hlavy. Jsou zaznamenány zvlášť úspěšné aplikace např. při výskytu cysty na děloze, bolesti na plicích, při očním zánětu či při rýmě.

Nepříjemná bolest v uchu

Očistné svíčky nemají žádné vedlejší účinky, jsou k dostání v lékárně nebo v obchodech s esoterickým zbožím. Jsou vhodné pro všechny, kdo mají rádi a věří v přirozené, přírodní, neinvazivní způsoby léčby.

Zdroj: hadziki.cz, maitrea.cz, rehabilitace.info

Foto: Shutterstock.com

Autor: Veronika Tůmová

Dětské závislosti - jak jim předcházet?
Trpíte na bolestivé ústní koutky? Chybí vám vitamíny!

Další články